Pre Vás


MOTIVÁCIA  PRE  VÁS 

10270017_4109782518794_926699131_n

Pre začiatok by stačilo povedať, že : Myseľ je silnejšia ako svaly.  Každá myšlienka, ktorá nás napadne je energia a naše telo počúva, čo mu hovorí naša myseľ.

Ak sa postavíte pred zrkadlo a začnete sa kritizovať že vyzeráte tak a tak, že ste škaredá a hnusná a neviem čo ešte, verte mi, že to tak aj ostane. A možno to bude ešte horšie. A k ničomu dobrému to nevedie.

Neskúsime to zmeniť? Nebojte sa a začnite sa viac chváliť. To telo naozaj nemôže zato ako vyzeráte. Pochopte, že nemôžte už viac kritizovať svoje telo. Ono nie je vinník.

Chúďa, nemôže sa ani brániť, lebo vy ste zodpovední….vy ho kŕmite, vy s ním chodíte všade.

To VY, ste vodcovia. Váš životný štýl vás dopracoval tam kde ste teraz a tak sa na seba pozeráte a nadávate, hovoríte si škaredé veci.

Hádam by už aj stačilo nie ? Dosť ste sa nafrflali  a čo ? A nič. Nič sa nezmenilo.

Uvedomte si, že je čas, najvyšší čas prebrať zodpovednosť za svoje správanie a pripustiť si, že ste sa k sebe nesprávali veľmi pekne. A že ak takto chcete pokračovať naďalej, berte na vedomie, že nie ste zodpovední len voči sebe, ale aj voči svojim blízkym. Keď skončíte s bolesťami, chronickými ochoreniami, odkázaní na lieky a svojich blízkych budete sa cítiť strašne. Zúfalstvo, beznádej, pocit bezmocnosti. Nič nie je horšie.

Ja viem, že toto nechcete. Len ešte sa vám nejako nechce pochopiť, že to môžete zmeniť, že sa to dá.

Nechcete si pripustiť, že sa môžete mať aj radi. Nikto vás to nenaučil. Zato kritizovať sa, my všetci vieme odmalička. Že nie som dosť dobrý, nemám nato, toto nikdy nezvládnem, nejde to, som beznádejný prípad, som troska, nič som nedosiahol…………. Každý to pozná.

Lenže v tom malom skrytom miestočku niekde vo vnútri je niečo. Nejaký taký zvláštny pocit, že sme NIEKTO. A nie nikto !

Ste jedinečný originál, a svet vás potrebuje práve tam, kde ste teraz. Možno aj kvôli tomu, aby ste sa pohli niekde inde. Aby ste si uvedomili, že kde ste teraz, už viac nechcete a nemôžete byť.

Ste nenahraditeľní. Nikto iný nie je taký, ako Vy. Nemusíte sa s nikým porovnávať ! Nemusíte žiť život iných ľudí!

Na zamyslenie:

 Od začiatku vekov nikdy neexistovala osoba ako si Ty. Nikto nemá Tvoj úsmev, Tvoje ruky, Tvoje vlasy.

Nikto v celom vesmíre nevidí veci tak, ako Ty.

SI JEDINEČNÝ.

Si iný ako ktorýkoľvek človek, ktorý kedy v histórii vesmíru žil . Si jediný z celého stvorenia, kto má Tvoju zvláštnu zbierku schopností. Cez celú večnosť, nikto nikdy nebude chodiť, hovoriť a myslieť ako Ty. Tvoja potreba napodobňovať niekoho iného je preto úplne chybná. Si vzácny a v tom je veľká hodnota.

“ Si jedinečný a tvoje bytie nie je žiadna náhoda. „

Takže, čo teraz urobíme?

Prestaneme plakať a sťažovať sa, zopár krát sa nadýchneme a vydýchneme a rozhodneme sa, že už to tak ďalej nejde, a niečo kurnik šopa treba v tom živote zmeniť.

Raz a navždy!

Môžeme začať postupne stravou, cvičením. Po čase zistíte čoho všetkého ste schopné, aké ste silné, a možno vás to začne pokúšať zmeniť aj prácu, ktorá vás nebaví, vzťah, ktorý vám nič nedáva. Jednoducho vás to nakopne. A samozrejme začneme sa k sebe správať s láskou, pozitívne, začneme sa chváliť. Ste skvelé, úžasné, milujúce. Nie je na vás nič škaredé. Ak si myslíte že hej, tak to hneď dáme z hlavy preč, zadupeme do prachu a pustíme sa do opravy !

Dokážete všetko, čo len chcete !

Verte mi, a hlavne verte sebe.

Proste buďte MIMORIADNE a budete priťahovať MIMORIADNE !

S láskou MVDr. Marta Vargová

Mohlo by Vás zaujímať:

Reklama: